Valsts e-Veselība zem audita lupas

Kamēr valsts līmenī tiek auditēts e-Veselības projekts, privātie uzņēmēji turpina nodrošināt esošo veselības aprūpes informāciju sistēmu veiksmīgu darbu.

Atsaucoties uz LETA 6.decemdra rakstā „FM: Pilnīga skaidrība par e-veselībā ieguldīto ERAF līdzekļu nezaudēšanu būs janvāra beigās” minēto, SIA „Meditec” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Sils norāda, ka „lēnām, bet mērķtiecīgi mēs visi tuvojamies finiša taisnei. Projektam ar tik garu vēsturi ir savas nepilnības, kuras šobrīd visas iesaistītās puses cenšas novērst. Termiņu pārlikšana uz nākamā gada septembri satrauca arī mūsu esošos klientus, kuri ar nepacietību gaidīja, kad būs iespējams uzsākt darbu ar e-Veselību.

„Brīvprātīgo lietotāju aktivitāte mums rāda, ka līdzšinējā ārstu pieredze darbā ar dažādām informācijas sistēmām, ir iedrošinājusi viņus darboties ar vēl īsti nezināmu vidi. Mums visiem jāattiecas pret cilvēku neuzticību ar izpratni – lietotāju paradumu maiņa un pārmaiņas, kas skar ārstu ikdienas darbu organizāciju, ir milzīgas.” Kā piemēru M. Sils min uzņēmumā pieejamo statistiku: „Neskatoties uz to, ka mūsu Ārsta Biroja klienti gadiem ilgi darbojas ar sistēmu, mēs ik dienas saņemam ap 50 pieteikumu mūsu palīdzības dienestā ar jautājumiem gan par sistēmas darbību, gan dažādu procesu reģistrēšanu. Kā pret jebkurām pārmaiņām, arī pret šīm, mums visiem jāizturas ar izpratni un maksimāli jāpalīdz jauno tehnoloģiju apguvē. Kā arī – nebūtu korekti gaidīt, ka tik sarežģītam procesam, kā ārstniecības process, sistēma būs ļoti vienkārša un ātri saprotama.”

SIA „Meditec” ir informāciju tehnoloģiju izstrādātājs, kurš specializējas informāciju sistēmu izstrādē veselības aprūpes iestādēm. Uzņēmuma produkta protfolio ir Ārsta Birojs, Emy, eVeselībasPunkts un MediCloud.