en lv ru

eVeselībasPunkts – unikāla viedtālruņiem izstrādāta lietotne, kas vienviet nodrošina dažādu ar veselību un veselības aprūpi saistītu jautājumu risināšanu.

Lietotne sniedz iespēju veikt zvanu uz ārkārtas tālruni 113, vienlaicīgi nododot zvanītāja atrašanās vietas datus (GPS koordinātes) un pamatinformāciju par zvanītāju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta dispečeriem.

Lietotne nodrošina iespēju veikt zvanu savam ģimenes ārstam vai uz Nacionālā veselības dienesta ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni. Kartē atrast tuvāko ārstniecības iestādi, redzēt tās kontaktus, pakalpojumus un, kā līdz iestādei nokļūt.

Jau drīzumā lietotne eVeselībasPunkts piedāvās iespēju pierakstīt sevi vai kādu citu personu pie izvēlētā ārsta / speciālista. Pierakstīties uz ārsta apmeklējumu būs iespējams arī tiešsaistē - tīmekļa vietnē www.eveselibaspunkts.lv.

Datu nodošana ārstniecības iestādēm ir droša, datu komunikācija tiek šifrēta, izmantojot https komunikāciju un TLS 1.0 128 bitu atslēgas šifrēšanu. Dati par lietotāja ārsta pierakstu un personas dati nav pieejami trešajām personām.

Turpinot attīstīt lietotni, tā dos iespēju saņemt norādes par pirmās palīdzības sniegšanu dzīvībai kritiskās situācijās.

Drošība

Dati, ko uzkrāj lietotne eVeselībasPunkts, tiek uzglabāti un nodoti šifrētā veidā un izmantoti tikai neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai. Izsaukumu pieņemšanas dispečera (datu saņēmēja), tāpat, kā jebkura mediķa pienākums ir ievērot datu konfidencialitāti. Sensitīvie dati trešajām personām netiek nodoti.

Par lietotāja norādītās informācijas (telefona numurs, personīgie dati) pareizību atbild pats lietotājs.

Lietotni eVeselībasPunkts bez maksas savā viedtālrunī var lejupielādēt:

Papildus izmaksas var rasties par zvaniem un mobilā interneta izmantošanu, saskaņā ar sakaru operatoru noteiktiem tarifiem. Viena datu sūtījuma izmērs ir ne lielāks par 5KB.

113 ir ārkārtas tālruņa numurs, tā lietošana ir bez maksas.